Drogoví dealeři naučili hodně našich spoluobčanů mlsat perníček, jistě také znáte někoho závislého. Řekněme konečně STOP!

Maximova diagnoza 2016 PDF Tisk Email

Rodina nemocného Maximka zná po pěti letech diagnózu
Kostelec n. Č. l. – Příběh malého Maxima Čejkovského, který od narození bojuje s několika zdravotními překážkami sledujeme již nějaký čas.

 

maxim-mg-20141208-130005 galerie-980

Malý Maximek se svoji sestřičkou Amálkou
Malý Maximek se svoji sestřičkou AmálkouAutor: archiv rodiny

Jak to u Maximka doma vypadalo v posledních měsících? Jak se daří jemu, mamince Petře, tatínkovi nebo sestřičce Amálce?„Koncem listopadu jsme byli asi čtrnáct dní v nemocnici," začala nevesele vyprávět o nedávném období obětavá a stále optimistická maminka Petra. Podle jejích slov Maximkovi v nemocnici úplně nepřeléčili nějakou bakterii na plicích, a tak se celé Vánoce až do Nového roku doma dost trápili. Vše prý vyvrcholilo vysokou horečkou malého Maxima. „Asi 10. ledna jsme skončili v Motole znovu," pokračovala ve vyprávění Petra Čejkovská.

V současné době je už Maximek s maminkou doma a celá rodina má radost, že může být opět po hromadě a trávit čas společně. Přeci jen pozornost rodičů potřebuje také dcerka Amálka. Ačkoli je v rodině nyní relativní klid, stále je prý co řešit. „Řešíme Maximkův odklad do školy," řekla maminka nemocného chlapce. „Člověk ani netušil, kolik starostí a vyřizování kolem toho bude," přiznala Petra Čejkovská a pokračovala v líčení událostí.

Rodina má také po mnoha letech jasno v tom, co vlastně jejich synka postihlo. „Konečně máme po pěti letech diagnózu. Je to velice vzácný genetický syndrom," popsala maminka s tím, že „mabry syndrom" má diagnostikován asi 10 – 15 lidí na světě. „Takže poměrně specialita," zakončila. S maminkou Petrou jsme hovořili také o dcerce Amálce. „Ve škole je moc spokojená," pochvaluje si maminka Petra. Těsně před vysvědčením prý Amálka pečlivě vybírala, co bude za vysvědčení nutně potřebovat. „Teď se zamilovala do lyžování," prozradila Petra Čejkovská s tím, že tak občas zajedou do Mnichovic.

Maximkovi pomáhá spousta lidí
Malému Maximkovi se s jeho životními peripetiemi snaží pomoci nejen jeho rodina, ale také lidé dobré vůle. Pro Maximka se například sbírají víčka z PET lahví. Do sběru se zapojily některé školy, ale také jednotlivci. Víčka pro Maximka sbírali například žáci vitické malotřídky. Víčka pro nemocného Maxima sbíraly také děti z Bezručovy školky v Kolíně. Patnáctikilový pytel se jim podařilo nasbírat za tři měsíce, podílelo se na tom 28 dětí. Výtěžek Maximkova rodina použila na speciální kočárek, na který bylo potřeba spoustu peněz.
Pak přišel dobrý rodinný přítel Roman Bezouška s dalším nápadem. Navrhl, aby se uspořádala benefiční akce. TU nazval Big-beat pro Maxima.

Big beat pro Maxima měl úspěch
Ačkoli akce nebyla na přípravu rozhodně jednoduchá, povedlo se. Z prodeje lístků a ze spropitného na baru se vybralo celkem 201 654 korun. Už na začátku akce, před samotným koncertem, však bylo vybráno pětadvacet tisíc korun. To díky předprodeji lístků na hudební akci spojenou s dobrou věcí.
Na koncertě vystoupily kapely z okolí Kostelce nad Černými lesy. Pro Maxima tak z dobré vůle odehrály plnohodnotný koncert kapely jako Agapepe, CZ Celé Znova, The Cell, ale také Emma band a kapela Wohnout. Účast Emma bandu byla od začátku takřka jistá díky tomu, že hlavním pořadatelem a otcem myšlenky této akce, byl jeden z členů kapely

Pomohly také Noty na pomoc
Dva tisíce korun dostal nemocný Maxim jako dar z loňského benefičního festivalu Noty na pomoc. „Festival vznikl před jedenácti lety jako charitativní na pomoc vyplavenými velkou vodou, tenkrát to neštěstí lidi hodně semklo a spojilo i muzikanty napříč žánry. Teď jde spíše i o pomoc začínajícím kapelám, které mají možnost si zahrát na velkém pódiu a ve špičkovém zvuku. Tentokrát ale dorazilo pouze čtyřicet fanoušků, takže vybraná částka není nijak závratná, proto jsme ji nechtěli dávat organizaci, kterou by to stejně nijak nepostavilo na nohy a hledali jsme nějakého jednotlivce. Na Maxima se v kolínských mateřských školách vybírají víčka od PET lahví a v jeho prospěch se uskutečnil i velký rockový koncert, na kterém vystoupila třeba i kapela Wohnout," vysvětlil Zdeněk Hejduk, ředitel Městského společenského domu v Kolíně.

30.1.2016

Autor: Lucie Mašínová
Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/rodina-nemocneho-maximka-zna-po-peti-letech-diagnozu-20160129.html

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Čtvrtek, 04 Únor 2016 10:08
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197