Až to přijde, tak vám nikdo nepomůže. Přihlašte se k nám na Sebeobranu už teď.

Bilancování Maxim 2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Metoděj Málek   

Naše občanské sdružení realizuje sbírku víček pro malého Maxima Čejkovského z Kostelce nad Černými lesy. Sbírka probíhá téměř 2,5 roku. Máme za sebou téměř další celý rok sbírky víček pro Maximka a tak jsme se vydali za rodinou a vyzpovídali je, jak to s ním vypadá v současné době.


Jaký je aktuální zdravotní stav Maxima? Kdy byl naposledy hospitalizován v nemocnici? Aktuální stav Maximka je celkem uspokojivý, až na ty bacily, co pořád řádí, takže kašle a rýmy probíhají. Naštěstí to zatím ustává. Poslední hospitalizace byla na přelomu září a října cca 14 dní se zánětem dýchacích cest. 

Jak se připravujete na vánoce? Strašně moc se těšíme na vánoce, pečeme cukroví a pouštíme koledy. Doufám, že to všechno zvládneme bez obtíží.

Jak probíhala sbírka v letošním roce? Kolik se za uplynulý rok nasbíralo víček? Když to řeknu bezprostředně, nasbíralo se jich moře. Za celý rok 2014 bylo postupně odvezeno celkem 9 tun víček. Za těchto 9 tun jsme získali od firmy, která provádí recyklaci cca. 50 000,- korun.

Co všechno je hrazeno ze získaných finančních prostředků? Z peněz za víčka se hradí nákladná rehabilitace, zdravotnický materiál, který denně používáme, např. odsávací cévky, stříkačky na jídlo a léky, speciální čtverečky pod tracheostomii, léky nebo speciální strava atp. Měsíční výdaje pro Maximka jsou cca 16 000 Kč, mnohdy i více. Záleží podle druhu rehabilitace a momentálních nároků. Zdravotnický materiál je pro nás nepostradatelná věc, a proto jsme vděčni, že díky sbírce víček jej můžeme bez problému pořizovat.

Jak často absolvuje Maxim rehabilitace? Když je jen trochu fit, tak 2x týdně. Jinak spolu cvičíme každý den. Rehabilitace je hlavně zaměřena na uvolnění a poté zpevňování svalů, kranio-sakrální terapie a samozřejmě dechová rehabilitace.

Co obsahuje denní strava pro Maxima? Co se týče jídla, tak má speciální vysoce kalorickou stravu, které denně spořádá 900 ml a k tomu dáváme čajíky.

Byly ještě nějaké doprovodné akce k podpoře Maxima? V měsíci září rodinný přítel Roman Bezouška připravil a realizoval charitativní koncert pro Maximka. Jednalo se o benefiční bigbeat pro Maxima, za účasti kapel jakou jsou Agapepe, Emma band, Wohnout, CZ Celé Znova, The Cell. Benefiční koncert byl zkrátka famózní. Ani se nedá poděkovat všem, kdo jakkoliv pomohli. Díky tomu jsme mohli pořídit speciální auto se speciální autosedačkou.

Co vás čeká v nejbližší době s Maximem z lékařského hlediska? V nejbližší době nás čekají běžné kontroly. Nicméně perličkou je tedy, že nám po 4 letech nejspíš zjistili další „celkovou“ diagnózu. Plánuje se tedy složité testování. Tyto testy se bohužel provádějí jen v zahraničí a navíc jejich cena bude astronomická. Zatím nevíme, zda nám pojišťovna přispěje. V lednu bychom měli vědět víc.

Máte nějaká přání do nového roku? V Novém roce bychom si to přáli zdravotně zvládnout alespoň tak dobře jako letos a být co nejvíce spolu. Ráda bych poslala veliké poděkování všem, kdo na nás myslí a pomáhají nám. S vaší pomocí je to všechno snazší a můžeme Maximkovi dopřát věci, které nutně potřebuje.

Děkujeme za poskytnutý rozhovor a přejeme světlé zítřky a co nejméně zdravotních komplikací pro celou Vaší rodinu.

Jen pro upřesnění informujeme, že malému Maximovi můžete přispět nejenom formou sbírky víček, ale taktéž finanční obnosem. Finanční sbírku realizuje Ave via, o.p.s., finanční sbírka je registrována pod č. j. KUZL39045/2013, Krajský úřad Zlínského kraje. Finanční prostředky můžete zasílat na číslo účtu 2300276294/2010 a variabilní symbol je 11300008. Veškeré informace o sbírce naleznete na webové adrese: http://www.avevia.cz/projekt_view.php?id=130

Seznam sběrných míst naleznete na internetové adrese: http://www.ceskobrodak.cz/charitativnisbirka-maxim/prehled-sbernych-mist

Bc. Metoděj Málek

místopředseda sdružení

o.s. Českobroďák

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Neděle, 15 Únor 2015 22:30
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197