Podporujeme prevenci neboť je to důležitá součást boje proti kriminalitě.

Maximek potřebuje nový speciální kočárek PDF Tisk Email

Maximek potřebuje nový speciální kočárek
Kostelec n. Č. l. – Na druhou květnovou neděli připadá Den matek. Odměnu za svou mateřskou lásku si jistě zaslouží každá žena, Petra Čejkovská však ještě o něco více než ty ostatní.

maxim-mg

Autor: archiv rodiny

Stará se o téměř pětiletého synka, který se narodil s mnoha vývojovými vadami. Příběh rodiny dlouhodobě sledujeme. Jak se však má malý Maxim v současné době a co řeší jeho rodiče? „Máme se vcelku dobře, jen nás teď delší dobu trápí bacily. Ale zvládáme to doma, což je vlastně pro nás velký úspěch," odpověděla Petra na otázku, jak se Maximkovi v poslední době daří. Prý také v současné době začínají řešit speciální genetické testy, které by měli konečně potvrdit Maximkovu diagnózu.

„To by mohl být velký krok vpřed," myslí si statečná a milující maminka. Zatímco láska v rodině Čejkovských, kde vychovávají kromě Maxima ještě Amálku, rozhodně neschází, s financemi na nákladnou léčbu, je to horší. Pro malého Maximka proto vznikla sbírka víček, která stále pokračuje. „Jsme za to vděční, protože rehabilitace i zdravotnický materiál jsou velmi nákladné," oceňuje maminka Petra snahu všech, kteří chtějí pomoci.
V současné době navíc prý musí začít řešit speciální kočárek.

„Vůbec se mi do toho nechce, protože je to náročné vybrat a ještě složitější financovat," přiznala Petra, že vybrat speciální kočárek pro syna není nic jednoduchého. Podle jejích slov je na takový speciální kočárek doplatek. Jak si zjišťovala u jiných maminek, půjde zhruba o 60 tisíc korun. Jak již bylo zmíněno, rodina vychovává ještě dceru Amálku. Ta je naštěstí zdravá a prvním rokem navštěvuje základní školu. Také ona potřebuje péči a pozornost svých rodičů. Podle maminky je Amálka ve škole moc šikovná.

„Popravdě jsem tu první třídu čekala trochu jednodušší," přiznala však maminka, která se kromě neustálé péče o syna musí věnovat také dceři. Denně s ní dělá úkoly, čte a procvičuje to, co se malá Amálka ve škole naučila. „Ale to k tomu patří," dodala, aby naznačila, že je to pro ni vlastně radost. A kdo vyzvedává Amálku ve škole? „Když je zima, tak babička chvilku pohlídá a já doběhnu do školy. Když je lépe, beru s sebou Maximka do kočárku. Takže to tak nějak zvládáme, musíme," vyřkla nakonec Petra optimistická slova.

8.5.2015

Autor: Lucie Mašínová
Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/maximek-potrebuje-novy-specialni-kocarek-20150507.html

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 11 Květen 2015 08:18
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197