Českobroďák podporuje sport a ne prodej drog!

Důvody vzniku sdružení v roce 2011 PDF Tisk Email

     Občanské sdružení Českobroďák založili lidé z Českého Brodu a okolí, kteří jsou hrubě nespokojeni se stávající situací ve městě. Společnými silami chtějí něco změnit ku prospěchu zdejších obyvatel. Jedná se především o špatnou bezpečnostní situaci na Českobrodsku, nedostatečný počet zájmových organizací vyplňujících volný čas dětí a mládeže, zanedbanou prevenci a ochranu před nežádoucími společenskými jevy moderní doby.

     Hlavním podnětem pro naši práci byly negativní události několika posledních let, zvláště pak razantní nárůst trestné činnosti v Českém Brodě v roce 2010 a v prvním pololetí roku 2011. Českobroďák si nechce nadále zvykat na obrázek, který denně vídá na náměstí a v ostatních ulicích Brodu. Konkrétně se jedná o zvlášť závažnou trestnou činnost, jakou je prodej ilegálních drog. Ruku v ruce s tímto problémem se v našem regionu objevuje ve zvýšené míře násilná a majetková trestná činnost. Nemluvě o poměrně velkém množství drogově závislých osob mezi námi. Říkáme dost! Budeme se bránit hrozícímu nebezpečí.

 

O jakém nebezpečí je tu řeč?

     Začneme těmi, z kterých jde mráz po zádech. Jsou to trestné činy násilného charakteru, například loupežná přepadení páchaná na našich spoluobčanech. V nedávném období bylo evidováno již několik případů, kdy lupiči přiložili chladnou zbraň na krk oběti nebo velice tvrdě a v přesile zaútočili na náhodně procházejícího obyvatele města. Motivem gaunerů je většinou získání finanční hotovosti či všeho možného, co lze za peníze směnit. Tyto pak zpravidla utratí za „fety“, v hracích automatech apod. Mezi napadenými jsou i děti a senioři.

     Také se čím dál častěji setkáváme s krádežemi motorových vozidel, vyloupenými auty a sklepy, s krádežemi páchanými za bílého dne na poště, v obchodech, na chodnících… Nebo se v noci probudíte a zjistíte, že vám po domě chodí zloději. To pak již máte důvod mít strach o sebe a svoji rodinu. Co se to v Brodě děje, ptáme se? To tu nikdy nebývalo přece.

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 12 Listopad 2012 15:44
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197