Občanské sdružení Českobroďák chce zdravější a čistější město pro naše děti.

Kolínský deník 22.10.2011 PDF Tisk Email

Českobrodský park ovládl branný den

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Park u Pivovarského rybníka hostil v sobotu Dětský branný den. Ten tam uspořádalo občanské sdružení Českobroďák. „Je to taková vzpomínka a navázání na tradici branného dne,“ řekl místopředseda občanského sdružení Českobroďák Metoděj Málek.

Na děti čekalo několik nejrůznějších stanovišť. „Je tu hned devět tematicky zaměřených stanovišť,“ počítal jeden z organizátorů Metoděj Málek. Na každém děti plnily teoretický i praktický úkol.

Hned na startu na děti čekala odvodová komise. „Děti přijdou k odvodové komisi, zváží je a dostanou tam i průkaz brance,“ shrnul Málek.

Pak už branci mohli vyrazit na jednotlivá stanoviště. „Na jednom se dozví něco o historii naší republiky, jinde zase základy první pomoc nebo si na jednom stanovišti také mohou vyzkoušet plynové masky,“ přemítal místopředseda občanského sdružení Českobroďák Metoděj Málek.

Hodně dětí si branný den v českobrodském parku užívalo. „Je to tu super, moc se mi líbilo, jak jsem střílel na plechovky,“ hlásil například sedmiletý Filip.

V českobrodském parku ale byly připraveny i další zajímavosti pro malé i ty starší. „Se svým speciálním vozidlem tu jsou například profesionální vojáci z Chrudimi, kteří byli nasazeni i v Afgánistánu,“ vypíchl Metoděj Málek.

Nechyběly ale také ukázky hasičů a svůj stánek v parku měla i Národní protidrogová centrála. „Ta radí například, jak se zachovat při nálezu injekční stříkačky,“ připomněl.

Počasí sice nebylo ideální. „Je strašná zima,“ bylo slyšet mezi lidmi. Jak se zdá, tak návštěvnost to neovlivnilo. „Podle mých posledních informací byly odvedeny zhruba dvě stovky dětí,“ informoval asi hodinu před koncem akce Metoděj Málek.

Martin Šnajdr – Kolínský deník

Kompletní článek a fotogalerie ZDE

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 31 Říjen 2011 13:14
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197