Českobroďák podporuje sport a ne prodej drog!

Vařili drogy v Milovicích PDF Tisk Email

Vařili drogy v Milovicích
 v opuštěném objektu nedaleko služebny policie!

 Milovice - V krátké době podruhé odhalili policisté organizovanou skupinu, která vařila a prodávala pervitin.

Jeden muž vařil, druhý mu pomáhal a žena prodávala.

img-20150715-215412 denik-605

Takové bylo rozložení sil ve skupině výrobců a dealerů pervitinu, které v těchto dnech zadrželi policisté v Milovicích. Při domovní prohlídce v bytě, který se nachází v rekonstruovaných důstojnických objektech za současnou služebnou obvodního oddělení milovické policie, zabavili kromě kompletní varny i 50 gramů drogy. Pervitin přitom vařili o kus dál v opuštěných objektech.

Kriminalisté skupinu sledovali delší dobu. Po měsících pozorování a sbírání důkazů zasáhli 15. července. „Zadrženy byly za pomoci zásahové jednotky tři osoby. Dva muži ve věku 28 a 33 let, žena ve věku 36 let. Hlavním vařičem byl nejmladší z nich," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Kriminalisté zatím upřesňují množství drogy, kterou skupina uvařila a prodala. Jisté je to, že gram pervitinu prodávali za běžnou cenu 1 tisíc korun. Oba muži jsou stíháni vazebně, žena je vyšetřována na svobodě. Všem hrozí za nedovolenou výrobu a distribuci drog v krajním případě až 5 let vězení. Další skupinu rozprášili už v dubnu

Jinou organizovanou skupinu, která se zabývala výrobou a distribucí drog, kriminalisté pozatýkali už v dubnu letošního roku. Jednalo se o celkem 10 osob. Hlavní organizátor žil v poděbradské čtvrti Kluk. Jeden z vařičů ovšem bydlel také v Milovicích.

Část skupiny dojela za hranice do polských lékáren nakoupit potřebné léky k výrobě pervitinu. Zatímco u nás je tento lék ve větším množství nedosažitelný, polské zákony k němu umožňují volný přístup, čehož skupina využila. Vařilo se nejen v Milovicích, kde sídlil jeden ze zadržených vařičů a kde také byla varna zajištěna, ale na různých místech. „Drogu vařili například na pokojích hotelů a ubytoven," uvedl Michal Dupák, vedoucí kolínské kriminálky, která případ zaštiťovala. Varna byla totiž mobilní.

 Pervitin nalezený v milovickém bytě   Autor: Policie ČR

Hotová droga, navážená a zabalená 
v pytlících po příslušných dávkách, putovala prostřednictvím dealerů do Poděbrad, Milovic, Čelákovic, Brandýsa a Českého Brodu. Podle výsledků šetření skupina uvařila a prodala nejméně jeden kilogram pervitinu. Při ceně jeden gram za jeden tisíc korun lze jednoduše spočítat, že si touto činností mohli vydělat přibližně jeden milion korun.

 Autor: Miroslav Jilemnický
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/zlociny-a-soudy/varili-drogy-v-milovicichv-byte-za-sluzebnou-policie-20150721.html

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 22 Červenec 2015 14:57
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197