Až to přijde, tak vám nikdo nepomůže. Přihlašte se k nám na Sebeobranu už teď.

Anonymní oznámení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Jiří Havlíček   

Bezpečnost je věcí nás všech – všímejte si svého okolí,

volejte a pište!

Bohužel stále platí, že Český Brod nepatří mezi nejbezpečnější města v regionu. Účinným nástrojem v boji proti kriminalitě jsou kromě jiného i důležité informace o protiprávní činnosti, které Policie České republiky a Městská policie Český Brod ke své práci nutně potřebuje. Tyto informace zpravidla obdrží od osoby poškozené či od svědků události. Na jejich základě pak může dojít např. k vypátrání a zadržení pachatele, kdy je výchovný efekt tím větší, čím rychleji je v dané věci konáno. Efektivní práce policie je však mnohdy podmíněna včasným zjištěním použitelných informací.

Vzhledem k výše uvedenému opětovně apelujeme na spoluobčany, aby nebyli lhostejní vůči svému okolí a aktivně se zapojili do řešení stávající bezpečnostní situace. Je zapotřebí včas hlásit podezřelé události a oznamovat poznatky týkající se protiprávního jednání. Se špetkou osobní statečnosti můžeme všichni přispět ke zvýšení všeobecné bezpečnosti a veřejného pořádku. 

V praxi to znamená, že když uvidíte něco trestného či podezřelého, okamžitě vytočte bezplatnou tel. linku 158 a informace policistovi sdělte. Linka 158 je nonstop v provozu, telefon zvedá operační důstojník Policie ČR, který situaci vyhodnocuje a na místo zpravidla posílá hlídku. Rovněž se nebojte (nestyďte) zavolat zdejší městskou policii. Strážníků máme v současné době v Českém Brodě 8 a službu zabezpečují každý den. Sami strážníci vyzývají spoluobčany, aby jim zavolali při jakémkoliv problému. Uložte si do svých mobilních telefonů číslo na jejich služební mobil, který mají za povinnost neustále nosit u sebe – 736 675 756 (pevná linka je 321 612 156). Nikdy nevíte, kdy jim budete potřebovat zavolat. Pakliže se vám bude zdát, že strážníci adekvátně nezareagovali na oznámení či problém neřešili tak, jak jim ukládá zákon, kontaktujte se stížností přímo starostu města nebo naše občanské sdružení.

Nechcete-li z nějakého důvodu kontaktovat státní či městskou policii přímo, využijte projekt občanského sdružení Českobroďák “Oznamte POZNATEK“. Napište nám jej na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo nás kontaktujte telefonicky (774 200 158, 739 749 197). Podrobnosti naleznete na webových stránkách www.ceskobrodak.cz. Zde je na titulní straně symbol obálky s vykřičníkem. Po kliknutí na obrázek se kromě jiného zobrazí i formulář, pomocí kterého nám můžete poznatky oznamovat. V případě, že poskytnete anonymní sdělení, je Vaše totožnost plně chráněna a nelze ji dohledat. Při využití anonymního oznámení prosíme o velice podrobný popis celé věci, popř. o pozdější doplnění nově zjištěných skutečností. Informace budou vyhodnoceny a předány místně a věcně příslušným orgánům. V případě, že budete chtít mít od nás zpětnou vazbu, zanechte v textu na Vás kontakt.

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 10 Prosinec 2013 13:14
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197