Snížení kriminality na Českobrodsku je náš primární cíl, nehodláme čekat až na nás přijde řada.

Fotbálek PDF Tisk Email

Českobroďák - Fotbalová parta

 

Historie našeho fotbalového kroužku se datuje mnohem dříve, než bylo založeno samotné sdružení Českobroďák. Cílem fotbalové party bylo hýbat se. Proto se sešlo několik nadšenců za účelem zakopat si. Začátky byly opravdu těžké. Zejména najít ten správný čas, aby se mohli všichni věnovat fotbalu, nebylo jednoduché.  Dále pak najít to správné místo, kde bychom mohli hrát. I přes tyto těžké začátky nám vydržela chuť a nálada hrát fotbal.

Začínali jsme na nevyhovujícím hřišti u horní školy v Českém Brodě, kde písečný povrch nejednomu z nás přivodil ošklivé zranění nebo nás přinejmenším potrápilo zrnko písku v oku. Hra na čerstvém vzduchu má svá úskalí :) V zimních měsících nebyly volné prostory, kde bychom mohli hrát i v nepříznivém počasí. Málokdo ze zakládajících členů fotbalového kroužku vydržel až do současnosti v těchto bojových podmínkách. Největší nadšenci vydrželi a s malou obměnou pokračují dodnes.

Nicméně je nutné říci, že za několik posledních let se situace s prostory pro sportovní aktivity v Českém Brodě výrazně zlepšila. Ať již zásluhou města samotného nebo od různých sportovních sdružení jako jsou TJ Slavoj nebo Sokol. Tyto lepší podmínky nám poskytly více prostoru pro realizování našich napínavých fotbalových zápasů.  Sami jsme cítili, že musíme rozvíjet naše aktivity mnohem více. Proto jsme tomu dali řád a pravidelnost, v letních měsících kopeme fotbal venku a v zimních zase v hale.

Pravidelně se scházíme, již od roku 2001, minimálně každý týden. Provětrat své tělo a potkat se s přáteli, kteří jinak nemají v týdnu čas. Fotbal nám dává důvod, aby jsme nemysleli na práci a raději rozpohybovali své tělo. Věkové rozpětí je 20 - 60let, převažují 30-níci. Na věk u nás nehledíme. Musím zdůraznit, že hrajeme rekreačně. Nemáme žádné závodní ambice. Chceme si hlavně s chutí zasportovat po náročném pracovním dnu. Jsme přece jen nadšenci, které baví hrát fotbal. Nicméně důkazem, že nejsme na tom s fotbalem tak špatně, je účast několika stále aktivních fotbalistů, ať již ze sportovního oddílu SK Český Brod nebo FC Tuchoraz. 

Není to pro nás jen fotbal...snažíme se posílit společenského ducha týmu. Jednoduše řečeno udělat si žízeň, zajít do hospůdky a tak trochu si podrbat mezi chlapy.

Kdo by měl zájem a chtěl si taktéž zahrát fotbal nebo strávit odpoledne (nebo večer) v příjemném kolektivu, nechť přijde mezi nás.

 

 

P1070532 kopie

P1070531 kopie

 

 

 

  

P1070534 kopie

 

 

Z kapacitních důvodů je důležité nás kontaktovat dopředu na mailu nebo telefonu.

Kontaktní osoba: Metoděj Málek

                         telefon:

                         email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pátek, 19 Srpen 2011 22:39
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197