Každý z náš může zadržet pachatele trestného činu, řekneme všem jak.

Besedy/přednášky
Besedy - Bezpečnost PDF Tisk Email

Beseda – Kriminalita a bezpečnost na Českobrodsku

Dne 5. října 2012 byla v Českém Brodě ve Zvonici u kostela Nejsvětější trojice realizována beseda s veřejností a se členy Českobratrské církve evangelické. Tématem byla Kriminalita a bezpečnost na Českobrodsku. Do téměř tří hodinové besedy se aktivně zapojili všichni přítomní. V rámci diskuze se probírali i podrobnosti týkající se o.s.Českobroďák, sebeobrany, nutné obrany, krajní nouze, obranných prostředků, drog, apod. Při prezentacích byl využit projektor. Na závěr byly přítomným rozdány písemné materiály k výše uvedeným tématům. Za pozvání na tuto besedu děkujeme panu faráři Lukáškovi, přednášejícím byl Mgr. Jiří Havlíček.    

 

Přednáška – Bezpečnost a trestná činnost páchaná na seniorech

Tato přednáška byla uskutečněna v Domově pro seniory Anna 26. listopadu 2012, a to na požádání ředitelky, paní Ing. Lucie Hovorkové. Jednalo se o hodinovou přednášku na téma Bezpečnost a trestná činnost páchaná na seniorech. Přednášejícím byl Mgr. Jiří Havlíček.
 
Přednáška se skládala z několika bloků. V první části byli přítomní senioři a zaměstnanci domova pro seniory seznámeni s celkovou bezpečnostní situací v regionu. Dále byla posluchačům podrobně představena prezentace Senior – obět trestné činnosti v ČR. Tato byla promítána na plátno pomocí projektoru a notebooku. Výklad byl doplněn o aktuální případy trestné činnosti páchané na seniorech, které byly zveřejněny médii. V poslední části se přednáška změnila v otevřenou besedu na výše uvedené téma. Posluchači sdělovali své zkušenosti s problematikou a pokládali různé dotazy. Přednáška proběhla úspěšně, s aktivním zapojením seniorů. Téma je pro tuto cílovou skupinu velice aktuální. Celkový počet posluchačů byl kolem 30-ti.
 
 CIMG6151-web CIMG6157-web
 
Tímto apeluji na seniory a ostatní spoluobčany, aby si dávali velký pozor na trestnou činnost páchanou na seniorech, neboť má neustále zvyšující se tendenci i v naší lokalitě. Pachatelé využívají především důvěřivosti a bezbrannosti starších osob. Za pomoci legendy (lsti) s těmito naváží kontakt, zjistí místo úschovy finančních prostředků a tyto odcizí. V současné době připravujeme společně s vedoucím OOP Český Brod osvětový seminář pro veřejnost týkající se této problematiky.
AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Středa, 12 Prosinec 2012 10:12
 
Protidrogová prevence PDF Tisk Email

 

Protidrogová prevence na Základní škole a Praktické škole Český Brod, Žitomířská

Dne 3. května 2012 byla Českobroďákem a Národní protidrogovou centrálou zrealizována v Muzeu Policie ČR přednáška na téma nelegálních drog, po které následovala prohlídka celého muzea. Akce se zúčastnila Základní škola a Praktická škola z Českého Brodu v počtu asi třiceti dětí druhého stupně v doprovodu několika kantorů z učitelského sboru.

Přednášejícím byl kpt. Procházka z Odboru metodiky a prevence Národní protidrogové centrály SKPV. Zkušený detektiv vedl výklad v prostorách „drogové“ expozice, kterou přímo v muzeu vytvořili pracovníci NPC. Poutavý popis jednotlivých drog, jejich charakteristik, výroby, pašování apod. byl doplněn o autentickou ukázku jednotlivých exponátů pocházejících z reálných případů. Součástí poměrně rozsáhlé expozice byl například i ukázkový byt narkomana s předávkovaným mladíkem, diskotéka či promítání životního příběhu drogově závislé Katky.  

Poděkování patří paní ředitelce a členům učitelského sboru, kteří svým vstřícným přístupem umožnili dětem zajímavé semináře a přednášky týkající se základů 1. pomoci a protidrogové prevence. Českobroďák se těší na další spolupráci.

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pátek, 08 Červen 2012 09:27
 
Besedy/přednášky PDF Tisk Email

Protidrogová prevence: NPC a Základní škola Tyršova

Dne 19. května 2011 se konaly pod záštitou občasnského sdružení Českobroďák první přednášky na téma Protidrogová prevence a jiné závislosti. Cílovou skupinou byli žáci 8. a 9. tříd, Základní škola Tyršova v Českém Brodě. Beseda s žáky trvala celé dopoledne, rozdělena do tří hodinových bloků. Každá třída měla vyhrazenu jednu hodinu pro sebe.

Přednášejícím byl kpt. Vaněček z Odboru metodiky a prevence Národní protidrogové centrály SKPV. Zkušený detektiv rozpoutal mezi žáky poměrně zajímavou a v mnohém jistě přínosnou debatu týkající se legálních i nelegálních drog. V době nadcházejících prázdnin je velice důležité mluvit s žáky o těchto i jiných tématech a pomáhat jim vybudovat si reálný obrázek o uvedené problematice. Zvláště pak u dětí a skupin nacházejících se v tomto rizikovém věku a prostředí.

Poděkování patří panu Vaněčkovi z NPC. Dále pak členům učitelského sboru, kterým budoucnost dětí není lhostejná a umožnili našemu občanskému sdružení podílet se na zprostředkování těchto přednášek. Těšíme se na další spolupráci.

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Úterý, 06 Listopad 2012 14:33
 


www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197