Opravdu se začnete o problém zajímat až v době, kdy bude napaden člen Vaší rodiny nebo se někdo z Vašich blízkých stane drogově závislým?

Kurz první pomoci PDF Tisk Email

Prvni pomoc              Kurz první pomoci            Prvni pomoc

Občanské sdružení Českobroďák jako jednu ze svých aktivit nabízí Kurzy první pomoci. Nabídka je určena pro širokou veřejnost v lokalitě Českého Brodu a okolí. Jedná se o cca. dvouhodinový kurz, který je především zaměřen na základní prvky první pomoci. Kurz je možné upravit dle požadavků a specifikace organizace, pro kterou je kurz připravován. Jedná se o základní prvky první pomoci při nálezu zraněného, komunikaci s tísňovou linkou, zajištění místa události, kontrola (zajištění) životních funkcí, polohování pacienta, odstraňování cizích těles, krvácení, zlomeniny, bezvědomí, stabilizovaná poloha, resuscitace dětí a dospělých, plus mnohé další. Jedná se o praktickou ukázku v reálných modelových situacích a účastníci kurzu si je vyzkoušejí osobně prakticky na sobě nebo dalších účastnících kurzu. Pro nácvik resuscitace mají účastníci kurzu připravenu resuscitační figurínu, na které si reálně vyzkoušejí nepřímou srdeční masáž.

Kurzy první pomoci vede profesionální záchranář ze Středočeské záchranné služby s dlouholetými zkušenostmi. Své zkušenosti tak uplatňuje a rozšiřuje nadále a prohlubuje povědomí o první pomoci. Vyvrací tak některé zažité mýti o poskytování první pomoci, které kolují mezi veřejnosti. Jan Veselý, zdravotnický záchranář pracující na záchranné službě středočeského kraje v Kolíně. Absolvent Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze, obor zdravotnický záchranář. Nyní studuje na Slovenské zdravotnícké univerzitě, fakulta ošetřovatelství a zdravotnických studií, bakalářský obor urgentná zdravotná starostlivosť.

Doposud jsme realizovali kurzy první pomoci pro základní školy a dále se připravujeme na semináře první pomoci pro širokou veřejnost. Termíny těchto akcí naleznete na našem webu v sekci Akce sdružení.

V případě zájmu o Kurz první pomoci nebo individuální seminář pro vybranou skupinu osob nás kontaktujte na info@ceskobrodak.cz (tel. 739 749 197).

AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pátek, 27 Listopad 2015 13:41
 

www.facebook.com/ceskobrodak

Mail: info@ceskobrodak.cz

GSM: 774 200 158

GSM: 739 749 197